Co zwiedzić w Burkina Faso ?

Po naszej wizycie w Bamako, stolicy Mali, znów mieliśmy szczęście w Wagadugu. W krajach, które odwiedzamy, o wiele łatwiej jest znaleźć kanapowiczów w dużych miastach. W mniejszych miastach, rzadko zdarzają się oferty. Tak więc, jeśli odwiedzasz stolice, to couchsurfing jest zawsze najlepszą opcją, aby nie tylko znaleźć miejsce do spania, ale również poznać kulturę i poznać miejscowych.

Skontaktowaliśmy się z młodym człowiekiem, który w końcu nie mógł nas przyjąć, ale oprowadzał nas po mieście przez dwa dni. Było to dla nas bardzo cenne, ponieważ miasto jest ogromne i znalezienie wszystkich miejsc samodzielnie zajęłoby dużo więcej czasu i wysiłku. Do spania skierował nas do innej rodziny couchsurfingowej, która gościła nas bardzo ciepło. Gotowaliśmy, jedliśmy razem typowe posiłki, wymienialiśmy się pomysłami i doświadczeniami kulturalnymi w trakcie wspaniałych wieczornych dyskusji.

Zjedliśmy śniadanie w jednej z pasztetnic

Ouaga (jako Ouagadougou jest znane na miejscu) ma do zaoferowania wiele doskonałych kawiarni i pasztetów. Zapraszamy na kawę, pyszne ciasto lub świeżo zrobiony jogurt i cieszcie się życiem.

Zwróćcie uwagę na kręgi komunikacyjne
Każdy krąg komunikacyjny ma swoją historię do opowiedzenia poprzez swoje posągi w środku. Jeden z nich jest ozdobiony symbolem Organizacji Narodów Zjednoczonych, drugi zaś zwraca uwagę na kulturę filmową Ouaga z posągiem królików doświadczalnych.

Idź zobaczyć film w kinie
Ouaga jest stolicą afrykańskiej sceny filmowej, zwłaszcza dzięki organizowanemu co dwa lata festiwalowi filmowemu o nazwie FESPACO. Nawet poza festiwalem, miasto posiada wiele kin, do których można pójść i obejrzeć lokalny film.

Idź odwiedzić rynek
Spacerując po Grand Marché znajdziecie mnóstwo owoców i warzyw. Spacerujcie dalej, a dostaniecie ubrania, biżuterię i wszystko inne, co możecie sobie wyobrazić lub czego nie możecie sobie wyobrazić.

Odpocznij w jednym z parków
Ucieknij od zanieczyszczenia miasta i ogromnego upału i usiądź pod drzewami w Bangr Weogo Park.

Idź zobaczyć i/lub kupić rzemiosło w Village Artisanal
W całym mieście znajdują się liczne targi rzemieślnicze. W porze suchej, festiwale sztuki takie jak SIAO uzupełniają to doświadczenie.

Wpisy