Jak odnowić krzesło ?

W miarę upływu czasu, opcje siedzenia stają się coraz trudniejsze do wykorzystania. Wymagają one czyszczenia, a czasami naprawiania. Ramię może się poluzować lub pianka amortyzująca może ulec zniszczeniu. Masz wiele opcji na odnowienie obwisłych, głębokich sof i foteli miłosnych.

Czyszczenie na zamówienie
Głęboko oczyść swoją sofę i fotel miłosny za pomocą domowych środków czyszczących. Najpierw należy dokładnie odkurzyć meble. Ważną częścią procesu czyszczenia jest wzburzenie; do wcierania roztworu czyszczącego na bazie wody użyj szczotki lub ręcznika. Niektóre domowe roztwory mogą wymagać drugiego szorowania w celu wypłukania pozostałości mydła z tapicerki. Istnieje wiele komercyjnych produktów do czyszczenia tapicerki. Przed zakupem należy zapoznać się z opiniami internetowymi dotyczącymi tych produktów. Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi produktu. Jeśli Twoja tkanina ma drzemkę – na przykład z mikrofibry – po wyschnięciu delikatnie wyszczotkuj materiał okrężnymi ruchami.

Nowa pianka i Batting
Uginające się miłosne siedziska i kanapy mogą potrzebować nowych piankowych poduszek lub wyściółki. Należy zastąpić uszkodzony materiał podobnym materiałem. Na przykład, jeśli bawełniana listwa wokół poduszek z pianki uległa zniszczeniu, należy ją wymienić na nową listwę bawełnianą. Jeżeli poduszka z pianki pogorszyła się, należy ją wymienić na podobny produkt odpowiadający pierwotnym wymiarom poduszki. W przypadku poduszek do siedzenia należy rozpiąć poduszkę, usunąć starą piankę i wsunąć nową. W przypadku oparć sof może być konieczne użycie zszywacza lub zszywarki, aby otworzyć tapicerkę i zastąpić ją nowym materiałem. Pracuj od spodu oparcia – pod poduszkami siedzisk – tak aby wszystkie otwory, które musisz wykonać, mogły być zszyte biczem zamkniętym lub ponownie zszywane zszywkami i ukryte.

Odświeżaj się Slipcoverami
Nawet jeśli tkanina na krześle kanapowym i fotelu miłosnym jest w odpowiednim stanie, być może będziesz chciał zaktualizować wygląd. Stwórz niestandardowe pokrowce na Twoje meble. Instrukcje są dostępne w Internecie oraz w książkach. W sklepach z tkaninami komercyjnymi często znajdują się wzory na pokrowce. Dokładnie odmierzaj do krojenia kawałków tkaniny. Kupuj zmywalne tkaniny o ciasnym splocie na rękawiczki; gdy zaczną wykazywać brud, wrzuć je do pralki.

Zainwestuj w reupholstering
Ostateczna strategia odnowy fotela miłosnego i kanapy jest całkowita reupholstering. Jest to kosztowna alternatywa, ale dla kochanych mebli dodaje lat życia. Niektóre reupholstering można zająć się sobą. Wiele stron internetowych i specjalistycznych książek zawiera instrukcje krok po kroku na temat tego procesu.

Rozjaśnij farbą do tkanin
Ekstremalnym rozwiązaniem na odnowienie sofy i fotela miłosnego jest pomalowanie tkaniny. Istnieją farby przeznaczone specjalnie do tkanin bawełnianych lub poliestrowych. Dla tej strategii odnowy, tapicerka powinna być czysta i w dobrym stanie, bez rozdarć i dziur. Postępuje z ostrożnością jeżeli ty wybierasz ten opcję ponieważ jeden główny minus malować tapicerka jest że ono może być sztywny.

Wpisy