Jak wyczyścić białe trampki ?

Białe trampki są wygodne, praktyczne i wszechstronne. Pasują do każdego stroju i – dzięki temu, że stały się filarem sceny mody – są teraz odpowiednie do noszenia w biurze. Mimo, że nowa para świeżych, białych sneakersów wygląda na milion dolarów, gdy je założysz po raz pierwszy, wystarczy, że najpierw się trochę potrząsniesz i nagle te niegdyś świeże sneakersy będą wyglądać trochę grubo. Jednakże, mamy kilka poręcznych haków, które sprawią, że te białe buty będą wyglądać jak nowe w mgnieniu oka.

Zapobieganie jest lepsze niż leczenie.
Warto jednak zauważyć, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby utrzymać swoje białe buty w czystości jest traktowanie ich plamą i hydrofobowym leczeniem w momencie, gdy dostaniesz je do domu. Większość sklepów z obuwiem sprzedaje skórzane ochraniacze lub ochraniacze tkanin, wystarczy zapytać, kiedy uderzysz w kasę.

Soda oczyszczająca i detergent
Użytkownik Twittera, @sarahtracey, udostępnił przed i po czyszczeniu zdjęć jej białych butów Converse wraz z instrukcjami, jak to zrobiła. A najlepsza część? Prawdopodobnie masz wszystkie składniki, których potrzebujesz w swojej szafce.

To, czego potrzebujesz
Soda oczyszczona
Detergent
Szczoteczka do zębów
Instrukcje
Wymieszać 1:1.5 części sody oczyszczonej i detergentu. Szorować mieszankę na butach za pomocą szczoteczki do zębów. Opłucz i włóż buty do pralki – przed praniem na delikatnym podłożu upewnij się, że zdjąłeś sznurowadła i podeszwy wewnętrzne. Dodaj kilka ręczników do prania, aby zrównoważyć obciążenie i powstrzymać buty przed uderzeniem w bęben.

Magiczna gumka do ścierania (Magic Eraser)
Innym sposobem na uzyskanie białych butów czystych ponownie, szczególnie jeśli mają chwytliwe gumowe podeszwy jak Converse, jest użycie małego narzędzia czyszczącego o nazwie Magic Eraser. Ta mała kostka białej pianki może usunąć prawie każdy znak, po prostu dodać wody i zacząć nacierać!

Soda do pieczenia i ocet
Wymieszać 1 łyżkę stołową sody oczyszczonej z 2 łyżkami białego octu i filiżanką wody. Użyj szmatki lub starej szczoteczki do zębów, aby szorować trampki do czasu ich wyczyszczenia. Działa na skórę i płótno. Ta metoda również najwyraźniej działa z 1 łyżką sody do pieczenia i 1/2 łyżki wodorotlenku wodoru w połączeniu z wodą. Do szorowania butów użyj szczoteczki do zębów zanurzonej w mieszaninie, odczekaj 30 minut, aż soda do pieczenia zadziała swoją magię, a następnie spłucz wodą.

Wodę micelarną
Woda micelarna to rewolucyjny produkt do demakijażu, a także do czyszczenia butów! Wystarczy wylać trochę wody micelarnej na czystą szmatkę i dobrze wytrzeć białe trampki. Działa na skórę, gumę i zamszowe wykończenia. Więcej szczegółów o tym, jak czyścić zamsz przy użyciu wody micelarnej.

Pasta do zębów
Jeśli to jest wystarczająco dobre, aby utrzymać białe zęby, to jest wystarczająco dobre, aby utrzymać kopnięcia czyste. Dodaj trochę białej żelowej pasty do zębów do starej szczoteczki do zębów, dodaj odrobinę wody i szoruj brudne miejsce swojej skóry, płótna lub siatki na buty, a następnie wytrzyj nadmiar wilgotną szmatką.

Wpisy