Kolczyk w uchu – wszystko co potrzebujesz wiedzieć

Nie ma wątpliwości, że kolczyki płatowe są najbardziej popularne zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Kolczyki płatowe są na ogół niemal powszechnie akceptowaną modyfikacją ciała, do tego stopnia, że czasami zapominamy o nich wspomnieć, gdy chodzi o kolczyki.

Ponieważ jest to tak powszechne kolczykowanie, często zapominamy o tym, że trzeba się nim jeszcze zająć w czasie pooperacyjnej pielęgnacji. Płat jest dość łatwym miejscem do wyleczenia, a czasami oznacza to, że robimy się trochę leniwi, jeśli chodzi o płat uszny.

Bez względu na to, czy chodzi o pierwsze przebicie płatka usznego, czy też zdecydujesz się na przebicie wielu płatków, dobrym pomysłem jest wyszczotkowanie praktyk gojenia płatków. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o piercingu w płacie usznym.

Jak bardzo boli płat przebijający się?
Przeszywający płat jest znacznie poniżej skali bólu. W rzeczywistości, w wielu kulturach często zdarza się, że dzieci już w wieku 18 miesięcy piercingują płat. Podczas przekłuwania należy odczuwać niewielki ucisk, ale ból nie powinien być większy niż szczypanie.

Poziom bólu będzie zależał od wiedzy specjalisty od piercingu. Często zdarza się, że piercing płatów jest wykonywany za pomocą pistoletu do przekłuwania, jednak należy wybrać piercingera, który używa igieł. Nawet w przypadku piercingu płatów, piercing gun może powodować urazy i rozprzestrzeniać bakterie.

Proces gojenia się piercingu płatów
Piercing płatów ma stosunkowo szybki czas gojenia 6 – 8 tygodni. Jak w przypadku każdego przekłucia, czas gojenia zależy od wielu czynników, w tym od zabiegów pielęgnacyjnych.

Należy uważać, aby nie rezygnować z praktyk leczniczych tylko dlatego, że przekłuwanie płatów jest tak powszechne. Często zdarza się, że leniwieje się w przypadku piercingu, który ma stosunkowo łatwy czas gojenia. Możesz być skłonny przegapić jedno lub dwa płukania, co może prowadzić do komplikacji, z którymi nie będzie łatwo sobie poradzić. Poświęć czas na przeprowadzenie właściwej opieki po zabiegu.

Zasady opieki posprzedażnej
Piercing płatów jest stosunkowo łatwy do wyleczenia, ale oznacza to, że będziesz musiał zachować samokontrolę, aby utrzymać praktykę pooperacyjną przez cały czas trwania procesu gojenia.

Przez cały czas trwania procesu gojenia należy przeprowadzać oczyszczanie z soli fizjologicznej. Kolczykowanie płatów na zewnątrz zagoi się przed wnętrzem. Oznacza to, że przed zakończeniem procesu gojenia będzie wyglądał na uzdrowiony. Upewnij się, że przeprowadzasz oczyszczanie solą fizjologiczną przez cały czas trwania procesu gojenia. Jeśli uważasz, że przekłucie płatów się zagoiło, porozmawiaj z piercingiem przed zaprzestaniem praktyk pooperacyjnych lub zmianą biżuterii.

NIGDY nie zmieniaj swojej biżuterii. Jeśli przekłułeś płat, gdy byłeś młodszy, prawdopodobnie kazano Ci przekręcać biżuterię raz lub dwa razy dziennie. Stwierdzono, że w rzeczywistości powoduje to więcej urazów podczas piercingu leczniczego niż dobrego. Przez cały czas uzdrawiania, nie dotykaj nawet swojej biżuterii. Jeśli musisz dotykać swojej biżuterii podczas czyszczenia, upewnij się, że myjesz ręce mydłem antybakteryjnym. Jeśli możesz, zdecyduj się na spryskiwacze solankowe, które pozwolą Ci czyścić biżuterię bez dotykania jej. Jeśli wokół miejsca przekłucia pojawią się skorupki, które chcesz wyczyścić, namocz wacik w roztworze soli fizjologicznej i delikatnie poklep po nich, aż same się rozpuszczą.

Nie śpij na swojej biżuterii. Naciskanie na nową biżuterię może spowodować problemy takie jak odrzucenie biżuterii (w tym nacisk ze słuchawek, kapeluszy i wszystkiego, co umieścisz w pobliżu miejsca przekłuwania). Kiedy przekłuwasz uszy, częstym problemem jest sen. Wielu z nas śpi po jednej lub drugiej stronie, a kiedy próbujesz wyleczyć przekłucie, powoduje to problemy. Staraj się spać na plecach lub na brzuchu lub zmieniać strony podczas snu. Powinieneś również upewnić się, że poduszki i prześcieradła są codziennie czyszczone.

Płat jest zazwyczaj przekłuty w bardzo małym rozmiarze (20G). Jeśli planujesz rozciągnięcie płatów, możesz zostać przekłuta igłą 18G. Jeśli jednak nie planujesz rozciągania płatów, 20G będzie działać prawidłowo.

Niewielki wskaźnik oznacza, że zazwyczaj musisz wykonać biżuterię specjalnie do piercingu płatów. Na szczęście piercing w płatach jest na tyle popularny, że istnieje mnóstwo stylów biżuterii płatowej do wyboru.

Kołek do kolczyków jest niezwykle popularną opcją biżuterii. Możesz dostać ćwieka z kamieniem szlachetnym, diamentem lub urokiem. Kolczyki mogą być łatwo noszone bez konieczności zaczepiania o ubranie, tak jak inne rodzaje biżuterii, więc są one trochę zszywkami do przekłuwania płatków; często można je nosić nawet w aktywnych sytuacjach.

Kolczyki Dangle dają więcej miejsca na skomplikowane wzory. Często kolczyki typu „dangle” noszone są na imprezie dla fanów lub kiedy chcesz, aby Twoje kolczyki wyskoczyły. Podobnie jak w przypadku kolczyków typu „dangle”, również w przypadku kolczyków typu „lobe piercing” bardzo popularne są kolczyki typu „hoop”. Z uwagi na to, że kolczyki w kształcie płatków mają mniejszy przekrój, zazwyczaj trzeba znaleźć kółka stworzone specjalnie dla płatków kolczyków.

Kolczyki typu open hoop są stosunkowo nowym stylem. Podczas gdy większość kolczyków wisi z przodu płatka usznego, kolczyki z otwartym obręczą mają urok lub kulę, która zerka z otworu do przekłuwania z półobręczą, która zakrzywia się z tyłu płatka usznego z wdziękiem lub zwisa pod nim. Oferuje on inną estetykę, która może ożywić Twój płatek ucha.

Wpisy