Santiago – co zwiedzić ?

Tętniące życiem miasto jak Santiago de Chile ma wiele do zaoferowania swoim turystom. Od muzeów po targi, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oto lista 10 najlepszych rzeczy, których nie można przegapić w stolicy Chile.

Plaza de Armas
Uznawany za historyczne centrum Santiago, Plaza de Armas jest ważnym placem dla współczesnego Chile. Wyściełany palmami plac otoczony jest wieloma zabytkowymi budynkami, takimi jak piękna Katedra Metropolitalna, Główny Urząd Pocztowy i Pałac Królewski. W obrębie placu mieszkańcy zbierają się, aby odpocząć, a malarze sprzedają swoje prace, ale ogólnie rzecz biorąc jest to obszar bardzo wielokulturowy. Znajduje się tu również wiele zabytków, z których jeden poświęcony jest Pedro de Valdivia, założycielowi miasta i zdobywcy Chile. Aby posmakować Santiago, Plaza de Armas jest dobrym miejscem na początek.

Cerro San Cristóbal
Oficjalnie nazywany Parque Metroplitano, Cerro San Cristobal (San Cristobal Hill) znajduje się w środku Santiago. Można wybrać się na pieszą wycieczkę (około 45 minut w górę) lub na rowerze na 300-metrowy szczyt. Alternatywnie, można skorzystać z kolejki linowej, która zatrzymuje się na różnych poziomach wzgórza. Wśród różnych innych zajęć i atrakcji, znajdziesz Narodowe Zoo, ogród w stylu japońskim i dwa odkryte baseny otwarte latem. Na szczycie znajduje się imponująca śnieżnobiała 22 metrowa figura Matki Boskiej, z której roztacza się spektakularny widok na miasto; widok ten jest obowiązkowy w Santiago.

Rynki
Wśród wielu ulicznych targów (ferii) w Santiago, niektóre z najbardziej znaczących to Los Domínicos i Santa Lucía, tradycyjne targi sztuki i rzemiosła. Znajdziesz tam pamiątki i rękodzieła w najlepszej cenie w mieście, takie jak słynne ponczo z wełny alpakowej. Chociaż obecnie feria są w pewnym stopniu skierowane do turystów, nie jest całkowicie pozbawione autentycznej tradycji, więc ich zwiedzanie jest doskonałym sposobem na poznanie chilijskiej kultury ludowej. Innym godnym uwagi rynkiem jest Mercado Central. Położony w centrum miasta, jest uważany za historyczny punkt orientacyjny i został uznany za piąty najlepszy rynek na świecie przez National Geographic. Produkty, których można tu spróbować to skorupiaki, pisco sour, oba są narodowymi faworytami.

Museo de la Memoria y de los Derechos Humanos
Museo de la Memoria (Muzeum Pamięci i Praw Człowieka) jest najnowszym dodatkiem do kolekcji muzeów Santiago. Otwarte w 2010 roku, aby uczcić 200 lat niepodległości Chile, upamiętnia ofiary naruszeń praw człowieka podczas 17-letniej dyktatury, która rozpoczęła się w 1973 roku. Muzeum jest wolne i oferuje wiele informacji o Pinochecie i jego rządzie, które są oświecające, ale potężne i emocjonalne. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo czytając dużo hiszpańskiego, wskazane jest uiszczenie niewielkiej opłaty za angielski przewodnik dźwiękowy, aby zapewnić sobie pełne doświadczenie.

Dom La Chascona
La Chascona była jednym z trzech domów chilijskiego noblisty, Pablo Nerudy. Dziwna architektura i żywe kolory odzwierciedlają indywidualny styl Nerudy, co czyni go fascynującą atrakcją dla wszystkich, którzy są zainteresowani poznaniem życia wielkiego artysty, jak również historii tego domu. Magia kontynuowana jest w ogrodzie La Chascona, który wisi nad ulicami dzielnicy Bellavista, popularnej dzielnicy Santiago, którą również warto odwiedzić ze względu na jej bohemiczną atmosferę i modne restauracje.

Wpisy